Na ndiqni

Rrëfime

Kam bërë seks me vëllain e të fejuarit, po tash ai …

Nga: Bota Sot Më: 13 qershor 2018 Në ora: 19:56
Ilustrim

Vëllai i vogël i të fejuarit tim edhe një ditë që të na ndihmojë për t`u vendosur disa gjëra në shtëpi dhe përfunduam duke bërë seks. Kjo ka ndodhur para dhjetë (10) viteve, por I fejuari nuk e ka harruar kurrë këtë.

I kam njohur të dy djemtë para disa vite, pasi ata janë shokë me vëllain tim më të madh. Unë gjithmonë kam  imagjinuar  që I dashuri im në të ardhmen të vjetë më I  moshuar se unë.

Unë kemi  dal disa herë, por nuk ka qenë diçka seriozisht së bashku.

Ai tani është 31 vjeç, unë jam 29 vjeç dhe vëllai i tij është 30 vjeç.

Në atë kohë, unë dhe i dashuri ime  sapo patëm dal një banesë të përbashkët dhe donim të dekorojmë dhomën tonë.

Miku i vëllait tim dhe vëllai i vogël i të fejuarit tim është i mirë në instalim e gjëra të tjera dhe ai u ofroi ndihmën e tij.

Disa ditë më vonë, ai erdhi një natë dhe e kaluam gjithë mbrëmjen duke punuar në dhomë. E pyeta se çfarë dëshironte ushqim dhe ai refuzoi të merrte ndonjë gjë, kështu që hapja disa kanaçe birre derisa po punonim, shkruan "Bota sot".

Ishte ora 22:00 dhe i thashë se isha shumë e lodhur për të vazhduar. Kishim pirë disa birra dhe më dha një përqafim. Dhe përfunduam në shtrat së bashku.

Seksi ishte i mrekullueshme, por ne ramë dakord se një gjë e tillë nuk duhet të ndodhë kurrë. Doli që ai u ndie aq fajtor saqë i rrëfeu vëllait të tij.

Partneri im tani ishte i mërzitur, por ne nuk u ndamë dhe tani kemi dy vajza shtatë dhe gjashtë vjeç, por ai vazhdon të përmend të kaluarën. Ai më quan të përdalë dhe një prostitutë.

Herë pas here, ai ka përdorur kokainë, por tani ai është i varur. Ai thotë se e përdorë pasi  ajo e ndihmon atë të harrojë atë që bëra unë me vëllain e tij.

Unë punoj me kohë të plotë për të mbajtur familjen tonë, por ai refuzon të gjejë një punë dhe duhet çdo natë.

Ne do të martohemi vitin e ardhshëm, por nuk jam i sigurt  mund të bëjë një gjë të tillë.

Unë e di që kam bërë një gabim të tmerrshëm, por unë vazhdoj të pyes veten  se nëse jam duke humbur kohën time në këtë marrëdhënie.

Përgjigja e Psikologes:

Ju lutemi  mos e bëni martesën derisa ai të ketë kapërcyer varëshmërinë e tij dhe bënë një përpjekje serioze për të gjetur punë.

Ai ishte natyrisht i mërzitur  për marrëdhënien seksuale që keni pasur me vëllain e tij, por marrëdhënia juaj ishte në fillim atëherë dhe ai zgjodhi që të qëndrojë me ju.

Ai po e përdor këtë gabim për të justifikuar sjelljen e tij  dhe abuzin e tij më droga.

Thoni atij se ai duhet të ndalojë së fajësuari dhe të pranojë  me përgjegjësi varësinë e tij, përndryshe marrëdhënia juaj ka mbaruar.

Sugjeroni që atij kërkojë ndihmë për varësin  etij. Nëse ai nuk ndryshon, ndaju prej tij, për hir tuajin dhe fëmijëve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test