Na ndiqni

Rrëfime

Rrëfehet 37 vjeçarja: Bëra sekse treshe me shoqen dhe burrin e saj, por tani ...

Nga: Bota Sot Më: 3 qershor 2018 Në ora: 13:04
Ilustrim

Unë jam shtatzënë nga burri i shoqes më të mirë pasi që kemi pasur një treshe kur ishim të dehur.

Nuk ka dyshim se është e tij, pasi që nuk kam pasur marrëdhënie më dikë tjetër.

 Unë jam 37 vjeçe dhe shoqja im është 38 vjeç. Burri i saj është 41 vjeç. Ata janë të martuar për 12 vjet.

Kam kaluar mbrëmjen e shtëpinë e tyre, siç e bëjmë shpesh. Ne jemi miq për 15 vjet.

Shoqja im më ka treguar se martesa e saj është bërë bajat dhe seksi ndërmjet tyrë shumë i rrallë.

Ata kanë tentuar për të bërë një fëmijë për shumë vite dhe thellë unë mendoj se ajo fajëson burrin e saj se nuk është në gjendje për të lënë shtatzëne.

Ngjarja ka ndodhur një natë kur isha në shtëpinë e tyre i kemi pirë disa shishe verë dhe ishin shumë të dehur, kurse në kohën kur burri i saj u kthye në shtëpi edhe ai kishte pirë shumë, përcjellë "Bota sot".

Ne të gjithë morëm më shumë pije së bashku. Ne vendosëm të bëjë një treshe dhe ideja për seks ishte e shoqes sime

Seksi ishte i mahnitshme. Por, unë nuk mbaj mend shumë nga ajo natë, vetëm se në mëngjes ishte e sikletshme kur u zgjuam dhe askush nuk ishte i veshur.

Kjo ndodhi vetëm një herë. Nga ajo natë nuk jemi parë shpesh.

Shoqja ime thotë se gjërat janë shumë më mirë në mes saj dhe burrit të saj.

Por, unë disa ditë nuk jam ndjerë mirë dhe shkova për kontroll te mjeku.

Ai  pyeti nëse mund të isha shtatzënë. Thashë se përdori tableta kundër shtatzënisë dhe nuk kisha pasur shumë seks kohëve të fundit.

Kurse bërë testin dhe se doli qe jam shtatzënë tre muajsh. Jam në shok. Unë nuk e di se çfarë të bëj.

Përgjigja e psikologes:

Më vjen keq që një natë e tillë, të ka bërë pasoja të tilla të rënda. Nëse jeni shtatzënë, duhet t`I tregoni shoqes suaj.

A jeni në gjendje të rritni fëmijën? A është e drejtë të kesh fëmijë kur nuk ke marrëdhënie të vërteta me babanë?

Këto janë pyetje të rëndësishme kur të vendosni çfarë do të bëni.

Nëse vendosni të shkoni përpara dhe të keni foshnjën, dyshoj se miqësia juaj do të mbijetojë, por burri i shoqes tuaj do të ketë një detyrim ligjor për të ndihmuar në rritjen e fëmijës së tij.

Unë shpresoj se ai do të ketë një marrëdhënie të dashur me fëmijën e tij gjithashtu. Por duhet të jeni të sigurt, sepse ju duhet të jetoni me ndonjë vendim.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test