Na ndiqni

Rrëfime

Rrëfehet 22 vjeçarja: I dashuri im u bë abuzivë, pas i tregova që ...

Nga: Bota Sot Më: 2 qershor 2018 Në ora: 19:11
Ilustrim

E kam gënjyer të dashurin tim për numrin e ish të dashurëve që i kam pasur. Ai këtë gjë kurrë nuk më ka falur dhe mendon se kam më shumë sekrete.

Ai është 25 vjeç, unë jam 22 vjeç dhe ne jemi takuar para nëntë muaj. I thashë se kisha marrëdhënie seksuale me 15 djem. Por pas  gjashtë muajve që jem bashkë i pranova se kam dal më meshkuj dyfish më shumë që i kisha treguar në fillim.

Mendova se do të ishte në rregull  për këtë, por unë kam gabuar.

Që atëherë unë kam bërë gjithçka për të qenë e dashura e përsosur.

Por ai ka ndryshuar aq shumë dhe nuk do të hapet më me mua, përcjellë "Bota sot".

Ai mban distancën e tij, më quan emra të ndryshëm, më fyen dhe përpiqet të më largojë. Por, unë e dua atë, por duket se nuk dëshiron një të ardhme së bashku tani.

Gjëja  më e tmerrshme është që unë të kem gjëra të tjera nga e kaluara ime që nuk i kam treguar ende.

Përgjigja e psikologes:

Kjo nuk është për t'u habitur, duke pasur parasysh se sa gjykues mund të jetë ai.

Ju nuk mund ta ndryshoni të kaluarën tuaj. Ju jeni personi që jeni për shkak të përvojave tuaja dhe ju duhet të pranoni veten - ashtu siç duhet.

Nuk është mirë që ai të të abuzojë me gojë. Ju do të përfundoni me  nënvlerësim të vetës tuaj.

Të lutem ndaju prej tij

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test