Na ndiqni

Rrëfime

Historia e 23-vjeçarit: I dehur bëra seks me kolegen e punës, më pas më ndodhi e papritura…

Nga: Panorama Më: 14 maj 2018 Në ora: 13:22
Ilustrim

Humba vajzën e vetme që kam dashur, pasi i pirë bëra seks me një kolege të ushtrisë. E di që ishte faji im, por nuk mund të bëj asgjë, edhe pse kanë kaluar tre vjet.

Seksi me kolegen e punës më ka kushtuar gjithçka

U njoha me të dashurën time të mrekullueshme në qytetin tim, tre vite më parë kur unë isha 20 vjeç dhe ajo 19 vjeç.

Filluam të takoheshim dhe të dy ramë në dashuri, kishim premtuar se do të martoheshim dhe po planifikonim një të ardhme së bashku.

Por disa muaj më pas, hasa disa probleme me karrierën time dhe gjithashtu isha i mërzitur sepse prindërit e mi kishin një krisje në marrëdhënien e tyre dhe unë veprova si një idiot.

Kam tre vite i ndarë nga e dashura ime, por ajo ende më mungon

E dashura ime ishte në universitet, e fokusuar dhe duke punuar shumë. Por unë nuk isha i fokusuar në të ardhmen tonë dhe po përpiqesha që me pijen t’i mbaja larg shqetësimet e mia.

Aty ishte dhe një vajzë e moshës time, me të cilën e gjeja veten duke pirë dhe ajo ishte në një skuadër me mua. Veprova si një idiot pasi prindërit e mi u ndanë

Duke qenë me atë, u kthye në një kënaqësi dhe ajo mi hoqi nga mendja problemet e mia.

Ne filluam të flirtonim, gjë që më çoi te dhoma e saj dhe përfunduam duke bërë seks. Kjo u kthye në një gjë të rregullt. Mendova se e dashura ime nuk e dinte për të, kështu që ajo nuk do të lëndohej. Megjithatë, kjo vajzë u zemërua shumë kur unë i rrëfeva që kisha një të dashur në shtëpi.

Ajo kishte menduar për një të ardhme së bashku dhe mendoi se unë po e merrja për budallaqe. Ajo u bë shumë xheloze, mori numrin e të dashurës nga telefoni im dhe i kishte dërguar një mesazh, ku i tregonte asaj që unë e tradhtoja.

E dashura ime më la menjëherë. Unë i thashë më fal, por tashmë ishte shumë vonë.

Unë u largova nga gruaja telash-sjellëse dhe u përpoqa ti zgjidhja problemet e mia, por e dashura ime nuk pranoi të ketë të bëjë më me mua.

Unë tani jam 23 dhe unë nuk kam pasur asnjë marrëdhënie që nga ai vit, por vazhdoj të mendoj për ish të dashurën time gjatë gjithë kohës.

Nuk jam i sigurt se çfarë po bën, por duhet të përpiqem ta kontaktoj, t’i them asaj se si ndihem vërtet.

Unë nuk jam krenar për mashtrim dhe unë do të doja që ajo do të më jepte një shans tjetër.

Psikologia:

Me vjen keq. Unë e kuptoj se ndiheni shumë i trishtuar, por ajo nuk është e vetmja vajzë e mrekullueshme në botë dhe ju duhet të kuptoni se pse nuk lejoni ndryshime në jetën tuaj. Vendoseni në mendjen tuaj më parë dhe kontaktoni ish-in tuaj, shpjegojani sa keq jeni dhe tregojini që ende e doni. Kështu ju do ta dini se e keni provuar.

Por bëjeni një pakt me veten se edhe nëse nuk merrni një përgjigje pozitive, ju do të pranoni se ajo është në të kaluarën tuaj dhe kuptoni se pse jeni kapur pas kujtimit të saj.

Panorama
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test