Na ndiqni

Mobile

Pse nuk duhet mbajtur telefonin në dhomën e gjumit

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 13:41
Foto ilustrim

Thuajse për të gjithë telefoni është bërë pjesë e pandarë e jetës, që prej mëngjesit e deri në mbrëmje.

Mirëpo, preferohet që telefonin të mos e mbani në dhomën e gjumit për shkak të rreziqeve që sjell.

Disa nga rreziqet nëse jeni nga ata që mbani telefonin poshtë jastëkut janë; mund t’i vërë flakën jastëkut dhe ju pengon që të flini mirë.

Rrezet e telefonit dëmtojnë shëndetin tuaj dhe të atyre përreth.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test