Na ndiqni

Mobile

Truku i ri që çdo përdorues i iPhone duhet ta dijë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 17:13
Ilustrim

IOS 11 i vitit të kaluar lejonte përdoruesit e iPhone 5S dhe modelet më të reja të përshtatin "flashlight" thjesht duke mbajtur ikonën e saj në "Control Center".

Përdoruesit e iPhone tani janë në gjendje të rregullojnë shkëlqimin e ndriçimit të “flashlight” në smartfonët të tyre, duke përdorur një truk shumë të thjeshtë.

Ky tipar i nën-raportuar i iPhone është i disponueshëm vetëm në iPhone 5S dhe modele më të reja.

Kjo veçori e iPhone është ndoshta një nga tiparet e saj më të panjohura:

Ja çfarë hapash duhet të ndjekni:

Në iPhone X (dhe modelet e mëvonshme), rrëshqitni gishtin sipër, deri sa t’iu shfaqet “Control Center”.
Shtypni dhe mbani fort ikonën e “flashlight”
Në ekranin e ri që shfaqet, tërhiqni rrëshqitësin poshtë për të ulur shkëlqimin e “flashlight” ose tërhiqeni atë për të bërë të kundërtën. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test