Na ndiqni

Mobile

Çfarë në të vërtetë dëshirojnë blerësit nga një smartfon?

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 09:02
Foto ilustrim

Ndërsa prodhuesit e smartfonëve kanë për tendencë të tregojnë avancimet më të fundit të teknologjisë kur prezantojnë një model të ri, një anketë zbulon atë se çfarë blerësit kërkojnë në të vërtetë nga një smartfon.

Sipas saj, jetëgjatësia e baterisë është tipari më i rëndësishëm për ta ndjekur nga lehtësia në përdorim, memoria dhe rezistenca.

Image

Interesante është të mësojmë se avancimet më të fundit në teknologji janë ato që më së pakti ngjallin interes si realiteti virtual dhe i shtuar, apo teknologjia e identifikimit së fytyrës.

Cilësia e kamerës është një tjetër tipar shumë i rëndësishëm për blerësit.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test