Na ndiqni

Mobile

Xiaomi lanson telefonat e ri në Britani të Madhe

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 15:27
Xiaomi

Xiaomi, prodhuesi i katërt më i madh i telefonëve në botë, ka filluar të shesë produktet e tyre në Britani të Madhe për herë të parë. Prodhuesi me bazë në Pekin është partnerizuar me rrjetin celular Three, i cili do të shesë telefonët me markë Xiaomi në internet dhe në dyqanet e tyre fizik në mbarë vendin.

Xiaomi po sjell Redmi 6A, Xiaomi Mi 8 dhe Mi 8 Pro në këtë rrjet. Kompania gjithashtu do të shesë telefonët pa SIM për £ 1 si pjesë e një marrëveshjeje të veçantë lansimi nëpërmjet dyqanit me pakicë në internet.

Redmi 6A krenohet me një bateri prej 3.000mAh të aftë për të mbajtur telefonin në një regjim të gatishmërisë deri në 19 ditë. Pajisja gjithashtu ka një aparat fotografik 13MP që përfshin zbulim automatik të fytyrës dhe një aparat fotografik selfie me 5MP. Do të shitet për 99 funta, pa SIM kartelë.

Para-porositë për Redmi 6A nga Three fillojnë nesër, për dorëzim më 21 nëntor.

Por ylli i shfaqjes është Xiaomi Mi 8 Pro – një telefon anësor me një ekran AMOLED prej 6.21 inç, Snapdragon 845, sistem me kamerë të dyfishtë 12MP me AI të fuqishëm, 8 GB RAM dhe ekran me sensor të gjurmëve të gishtërinjëve.

Mi 8 Pro del në shitje për £ 499. Përfshin 8GB RAM dhe 128GB hapësirë të brendshme dhe do të jetë në dispozicion nga 9 Nëntori përmes Three, Amazon, Argos, John Lewis, Carphone Warehouse, Currys PC World, Mobile Phones Direct, Katana dhe Mi.com.

Pajisja kryesore e Xiaomi do të jetë e disponueshme në tre dyqane dhe në internet në një sërë kontratash 24-mujore duke filluar nga 19 deri në 22 në muaj.

Xiaomi gjithashtu do të shesë pajisjet nëpërmjet dyqanit të vet në internet, Amazon UK, John Lewis dhe Argos.

telegrafi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test