Na ndiqni

Mjekësi alternative

Lemoni mund të ulë rrezikun e prekjes nga kanceri

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 20:55
Foto

Një dietë e pasur me fruta dhe perime mund të ndihmojë në parandalimin e disa kacereve.

Disa studime kanë gjetur se personat që konsumojnë pemë dhe perime kanë mundësi të pakta që të preken nga kanceri.

Në tubat testues , shumë komponime nga limon kanë vrarë qelizat e kancerit.

Megjithatë, shumë gjëra mund të vrasin kancerin në një provë, dhe kjo nuk do të thotë se ata do të punojnë në të njëjtën mënyrë në të gjithë trupat e njerëzve.

Disa studiues mendojnë se komponimet e bimëve të gjetura nga limoni, mund të kenë efekte kundër kancerit. Megjithatë, kjo hipotezë ka nevojë edhe për hetime të mëtejshme.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test