Na ndiqni

Mjekësi alternative

Limoni për luftimin e akneve

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Tashmë keni dëgjuar shumë për rolin e limonit në bukuri dhe lëkurë të pastër.

Kësaj radhe do të flasim për ndikimin pozitiv që ka limoni në parandalimin e akneve. Lëngu i limonit është antioksidant i mahnitshëm dhe është i mbushur me vitamina B, C, kalium, karbohidrate.

Uji me lëng limoni e parandalon paraqitjen e akneve dhe zvogëlon efektet acidike. Mjafton ta pastroni fytyrën me një limon të shtrydhur dhe do të vëreni ndryshimin.

Limoni jep freski dhe pastërti lëkurës suaj, natyrisht nuk duhet tepruar me këtë përzierje sepse nëse lëkura është e ndjeshme mund të shkaktohet acarim i saj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test