Na ndiqni

Mjekësi alternative

Pija magjike me përbërës natyral që shëron pagjumësinë

Më: 5 shtator 2018 Në ora: 22:34
Ilustrim

Jeta me stres, ushqimi i keq dhe mungesa e aktivitetit fizik ndikojnë në gjumin e mirë që e bëni.

Pagjumësia i pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në përditshmëri.

Fillimisht, duhet të flini mjaftueshëm dhe trupi do të relaksohet.

Pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Përbërësit e kësaj pije kanë efekt te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, shtypja e lartë e gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

– Një kastravec

– Rrënjë xhenxhefili

– Një limon
– Një mollë e gjelbër

– Nëntë kërcell shpargu

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test