Na ndiqni

Mjekësi alternative

Zbulohet vaji që zëvendëson Viagrën

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 23:18
Foto ilustrim

Sipas një studimi të ri, vaji i ullirit është shumë i mirë se Viagra për të ndihmuar në performancën e meshkujve në dhomën e gjumit.

Ekspertët zbuluan se vetëm 9 lugë gjelle vaj ulliri çdo javë do të shkurtojë mundësinë e impotencës së mashkullit deri në 40%. Ai gjithashtu rrit nivelin e testosteronit, i cili është hormoni kryesor mashkullor.

Studiuesit e Universitetit të Athinës theksojnë se Viagra mund të punojë për një afat të shkurtër kohor, ndërsa vaji i ullirit do të zvogëlojë mosfunksionimin e ereksionit për një afat të gjatë.

Kreu i studimit, Christina Chrysohoou u shpreh:“Burrat që konsumojnë shumë vaj ulliri e shohin që rreziku i impotencës është zvogëluar deri në 40%, në moshë më të madhe”.

Ajo gjithashtu sugjeroi konsumimin e arrave, frutave, perimeve dhe fasuleve.

tvklan
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test