Na ndiqni

Mitrovica

Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 12:38
Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol

Mospranimi i Kosovës në Interpol ka gëzuar serbët e veriut.

Menjëherë pas votimit të dytë, kur u mor vesh se Kosova përfundimisht nuk do të jetë anëtare e kësaj organizate, ata kanë nisur festën me flamuj të Serbisë në veri.

Ndërkohë KFOR-i dhe karabinierët italianë janë afër Urës së Ibrit  dhe po kujdesën për sigurinë.

Situata momentalisht raportohet të jetë e qetë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test