Na ndiqni

Mitrovica

Ndalet privatizimi, pronat shoqërore i kalojnë komunave me shumicë serbe

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 14:19
Goran Rakiq

Kryetari i Listës Serbe dhe kryetari i Mitrovicës veriore Goran Rakiq njoftoi sot se të gjitha pronat shoqërore që ndodhen në territorin e komunave me shumicë serbe janë bartur në kompetencë të pushtetit lokal, njoftoi Radio KiM.

Siç citohet të ketë deklaruar Rakiq, në saje të një vendimi të tillë është ndërprerë privatizimi, i cili kërcënonte mbijetesën ekonomike e politike të serbëve në Kosovë.

Koha
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test