Na ndiqni

Mitrovica

Masa të rrepta të sigurisë në veri, policia në çdo cep të rrugës

Nga: kallxo Më: 8 shtator 2018 Në ora: 13:27
Veriu i Kosovës

Vizita e paralajmëruar e presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq në veri të Kosovës ka bërë që Policia e Kosovës të aplikojë masa të rrepta të sigurisë në atë pjesë të vendit.

Siç shihet në fotot dhe videot e realizuara nga ekipi I Kallxo, rruga në drejtim të Zubin Potokut nga Mitrovica e Jugut është e mbikëqyrur nga forca të shtuara të policisë

Çdo rrugicë në fshatin Varage dhe fshatrat tjera të veriut ka të vendosur pjesëtarë të policisë së Kosovës.

Gjithashtu policë ka edhe ne hyrjet të Zubin Potokut.

Image
Image
Image
kallxo
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test