Na ndiqni

Mistere

Zëra të çuditshëm po vinin nga ajri, doli të ishin të një aeroplani të shpejtë

Nga: Telegrafi Më: 1 shkurt 2018 Në ora: 12:57
Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për pamje të kapura në “Lemoore Naval Air Station” në Kaliforni, SHBA.

Zhurma të çuditshme janë kapur pasi ekspertët e hapësirës u përpoqën për të hetuar “projektet e fshehta të ajrit në SHBA”.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për pamje të kapura në “Lemoore Naval Air Station” në Kaliforni, SHBA.

Siç thuhet më tej, pamjet tregojnë momentin kur ekspertët duket të kenë lokalizuar një objekt misterioz, zërin e të cilit njerëzit e kishin dëgjuar në hapësirë.

Por në fakt, siç shtohet, ata regjistruan atë që besohet të jetë një avion i ri luftarak F-35 i Forcës Ajrore të SHBA-ve.

Ndërsa avioni fluturon derisa regjistrohej, ai bën një zhurmë të madhe dhe të çuditshme dhe kjo mendohet të jetë arsyeja për tingullin e mistershëm që banorët e afërt kishin dëgjuar.

Një avion i tillë bëhet u prodhua së pari në vitin 2006 dhe është i aftë të lëvizë me shpejtësi deri në 1,200mph.

Telegrafi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test