Na ndiqni

Mediale Vip

Ylli i muzikës vjen plot ritëm, ky është ‘Diamanti’ i Saranda Krasniqit

Nga: MAKSIM GJOKAJ Më: 10 korrik 2019 Në ora: 16:43

Një këngë mjaft e bukur shqipe është edituar nga këngëtarja e njohur e muzikës së pastër shqipe Saranda Krasniqi të cilën e ka titulluar ‘Diamant’, ndërkohë që edhe videoklipi i këngës është realizuar jashtëzakonisht bukur me disa personazhe.
Kjo këngë dashurie me tekst dhe muzikë nga Ilir Berani e orkestrim nga Arbnor Salihu dhe post produksion nga Sheki Soundq kurse regjistrimi i këngës është bërë nga Florent Boshnjaku, për dukjen e këngëtares është përkujdesur salloni Diana, e risjellë Sarandën si një divë të vërtetë të muzikës së pastër shqipe.
Edhe pse kjo verë shumë e angazhuar për të, Saranda ka gjetur kohë për finalizimin e kësaj kënge ndërsa gjatë gjithë sezonës së verës këngëtarja dhe bashkëshorti i saj janë të angazhuar në dasma e ahengje familjare./BS

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test