Na ndiqni

Mediale Vip

Super kënga për gurbetqarët nga Avdyl Mziu pritet mjaft mirë

Nga: MAKSIM GJOKAJ Më: 1 korrik 2019 Në ora: 16:34

"Mos na lasht Zoti pa ju" një super këngë kjo ardhur nga artisti Avdyl Mziu pak ditë më parë dhe ka nisur të pritet mjaft mirë e të dëgjohet shumë. Kënga ka një super tekst kushtuar gurbetqarëve të cilët kthehen verës në vendlindjen e tyre dhe këngëtari i mirënjohur me tekstin dhe muzikën mjaft të qëlluar nga Besim Bunjaku i këndon atyre që gjallërojnë Kosovën gjatë verës. Orkestrimi i këngës është realizuar nga Ermal Krasniqi, çifteli nga Gent Hoxha e video mjaft e bukur realizuar nga M Production. Mësojmë se kjo këngë ka qenë suprizë nga artisti për fansat e tij, ndërsa ai është mjaft i preferuar dhe i kërkuar nëpër dasmat shqiptare./BS

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test