Na ndiqni

Mediale Vip

Për ketë bukuroshe të re u nda nga gruaja dhe femijet Lirak Çelaj

Më: 5 janar 2019 Në ora: 17:38
Lirak Çelaj dhe Baukida Gashi

Për ketë bukuroshe të re u nda nga gruaja dhe femijet Lirak Çelaj te gjitha i la per kete bukuroshe.

Zëvendësministri i Drejtësisë, Lirak Çelaj, pas ndarjes nga gruaja e tij, Ilire Vinca, tani publikisht ka pranuar lidhjen me ish-misin në kohën e Jugosllavisë, Baukida Gashi. Çelaj këtë e ka bërë në profilin e tij në Facebook, duke e ndërruar statusin martesor.

Shefi i grupit të këshilltarëve të PDK’së në Kuvendin Komunal, Lirak Çelaj, në verën e këtij viti është ndarë nga aktorja, Ilire Vinca. Por atëkohë ai nuk ka dhënë detaje se më kë ishte lidhur. Ishte thënë se ishte lidhur me miss përcjelljen e parë të ish- Jugosllavisë, Baukida Gashi, por asgjë nga Çelaj.

E lidhja mes Baukidës dhe Lirakut është zyrtarizuar mbrëmë. Liraku e ndërroi statusin martesor duke e konfirmuar lidhjen me Baukida Gashin.

Për lajmin e ndarjes së tij nga Ilire Vinca ai kishte akuzuar Vetëvendosjen dhe Shpend Ahmetin.

“Lajmin e ka plasuar Vetëvendosja, është e vërtet që unë jam divorcuar jam nda dhe nuk e mbaj fshehtë atë punë dhe nuk kam ndonjë tendencë. Arsyeja që po jepet në për media është e pandershme, unë e di saktë që këtë është duke e bërë Shpend Ahmeti me tendencë që të më njollos dhe të më diskreditoj”, ka thënë Çelaj.
Për vite me radhë ai ishte ndër aktorët më të angazhuar e më të njohur në Kosova. Lirak Çelaj konsiderohej e ardhmja e teatrit dhe fillimi.

Aktori i njohur e minimizoj aktivitetin në fushën aktrimit kur ai u inkuadrua në politikë.
Lirak Çelaj vazhdon të jetë i aktivizuar në fushën e politikës dhe pak e shohim të pranishëm në projekte artistike,

Edhe jeta e tij private për një kohë tërhoqi mjaftë vëmendje. Ndarja nga bashkëshortja, aktorja Ilire Vinca dhe lidhja me Baukida Gashin, nuk kaloj pa u vënë në fokusin e medias.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test