Na ndiqni

Mediale Vip

Videoklipi i Taynas ka ngjashmëri me atë të artistit afrikan, Lava

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 19:29
Tayna

Tayna është një prej këngëtareve që ka bërë bujë të madhe vitin që po e lëmë pas vete.

Këngëtarja ka sjell një numër të madh të projekteve muzikore, që u bën hite shumë shpejt te publiku.

E cilësuar si origjinale me tekstet e këngëve, por edhe videot që ia shoqëronte, duket se jo çdo gjë është siç duket te bukuroshja.

Në fakt, javën e kaluar erdhi me projektin më të ri të titulluar “Pow, pow”, ku deri më tani u shikua mbi dy milionë herë në YouTube.

Megjithatë, duket se biondina apo regjisorët e këngës një pjesë të videos e kanë kopjuar prej një artisti të huaj.

Videoja e këngës së reperes prizrenase ka ngjashmëri të madhe me të këngëtarit afrikan, Lava Lava, “Go Go”.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme dhe krahasoni edhe vetë. 

Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test