Na ndiqni

Maqedonia

Policët që ishin të bllokuar në Tanushë janë hequr me helikopter

Më: 5 janar 2019 Në ora: 18:15
Foto ilustrim

Dhjetëra policë kufitar që ishin të bllokuar disa ditë në stacionin policor në fshatin Tanushë, për shkak të borës janë hequr në Shkup me helikopterin e policisë.

Lëvizja iu pamundësia për shkak se bora arriti deri në 2.5 metra dhe bllokoi rrugët vendore.

Policët kufitar mbetën në stacion dhe pas mbarimit të orarit të tyre 4 ditor, ndërsa nga MPB thanë se ata kanë pasur ushqim të mjaftueshëm dhe kanë qenë në komunikim të vazhdueshëm me to.

Sot gjatë pasdites është bërë ndërrimi i policëve.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test