Na ndiqni

Maqedonia

Lirohet sërish nafta në Maqedoni, ulje e ndjeshme e çmimeve

Nga: Mediat Shqiptare Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 14:15
Ilustrim

Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës nga mesnata e sotme do të pësojnë ulje të ndjeshme.

Sipas çmimeve të reja të Komisionit Rregullator për Energjetikë benzina do të lirohet për 4 denarë, ndërsa dizeli për 3.5 denarë.

Sipas vendimit nga mesnata, EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 63 denarë për litër, ndërsa EUROSUPER BS-98 do të shithet për 65 denarë për litër, kurse Eurodizeli do të kushtojë 61 denarë për litër.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test