Na ndiqni

Maqedonia

Maqedoni, trupi për pajtim në Kuvend nuk do të mblidhet as sot

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 13:09
Kuvend i Maqedonise

Si duket vazhdojnë përçarjet brenda trupit parlamentar për pajtim dhe integrim. Pas anulimit të mbledhjes së caktuar për të premten e kaluar, trupi nuk do të mblidhet as sot.

Burime brenda anëtarëve për Alsat bëjnë të ditur se përçarjet vazhdojnë dhe se trupi nuk do të thirret pa u kaluar dallimet.

Acarimet mes anëtarëve u shfaqën pas arrestimit të ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov.

Jo zyrtarisht, mbledhja do të thirret më 28 nëntor, datë kjo kur OBRM-PDUKM-ja ka paralajmëruar protesta para Kuvendit në vigjilje të një vjetorit të arrestimeve të deputetëve, funksionarëve dhe anëtarëve të saj, të dyshuar për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test