Na ndiqni

Maqedonia

Ivanov për vizitë pune në Turqi, do të merr pjesë në Samitin e Bosforit

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 09:58
Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, sot dhe nesër do të merr pjesë në vizitë pune në Republikën e Turqisë, me rastin e Samitit të 9 të Bosforit.

Siç njoftojnë nga kabineti i presidentit, Ivanov do të mbajë fjalim në hapjen e samitit ku tema kryesore do të jetë “Paqa dhe zhvillimi për të gjithë”, 

Në kuadër të vizitës në Turqi, Ivanov do ta vizitojë qytetin e Bursës, ku edhe është paraparë të mbajë ligjëratë në Universitetin “Uludag”.

 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test