Na ndiqni

Maqedonia

Tërmet në Greqi, dridhet edhe Maqedonia

Nga: Mediat Shqiptare Më: 31 gusht 2018 Në ora: 11:09
Ilustrim

Tërmet prej 5.4 shkallëve Rihter sot në orën 9:12, është ndjerë në territorin e Greqisë.

Nga Observatori Seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko Natyror në Shkup duke ju referuar mediave greke, njoftojnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetet Trikala dhe Larisa në Greqinë Qendrore, ndërsa dridhja është ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë me intensitet prej 3 shkallëve sipas shkallës markoseizmike evropiane.

Ndërsa sipas faqes së internetit të Institutit Gjeologjik Amerikan, tërmeti është ndjerë edhe në Shqipëri.

Për momentin nuk ka informacione për dëme eventuale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test