Na ndiqni

Maqedonia

Mbrëmë është ndjerë tërmet në Strumicë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 30 gusht 2018 Në ora: 09:49
Ilustrim

Rrjeti sizmologjik telemetrike i Republikës së Maqedonisë, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, të mbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup, këtë mëngjes në orën 2.10 ka regjistruar tërmet epiqendra e së cilës ishte zona e Strumicës.

Tërmeti ishte magnitut 3.0 ballë, ndërsa është ndjerë nga zonat përreth Strumicës me intensitet katër shkallë sipas shkallës makrosizmike Evropiane, deklarojnë nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test