Na ndiqni

Maqedonia

Ibraimovski largohet nga funksioni ministror, do të jetë deputet

Nga: AlsatM Më: 14 dhjetor 2017 Në ora: 12:22
Samka Ibraimovski

Ministri pa portofol, Samka Ibraimovski, përgjegjës për zbatimin e Strategjisë për përmirësimin e gjendjes së romëve në Maqedoni, njoftoi se do të largohet nga posti ministror dhe do të jetë deputet në Kuvend.

Ibraimovski, siç njoftoi kabineti i tij, sot do të nënshkruajë një deklaratë në KSHZ, që e pranon detyrën e re.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare, Samka Ibraimovski ishte në listën e kandidatëve të LSDM-së dhe koalicionit në njësinë e pestë zgjedhore.

AlsatM
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test