Na ndiqni

Maqedonia

Deputet nga Maqedonia monitoruan zgjedhjet në Azerbajxhan

Më: 13 prill 2018 Në ora: 22:12
Ilustrim

Deputet nga Maqedonia ishin pjesë e vëzhguesëve të zgjedhjeve presidenciale në Azerbejxhan, që u mbajtën me 11 prill.

Delegacioni nga Maqedonia e përfaqësuan deputetët nga BESA, Afrim Gashi dhe Nexhbedin Kahremani, Liljana Popovska nga DOM dhe Dafina Stojanovska dhe Nikolla Micevski nga VMRO.

Deputetët nga Maqedonia ishin pjesë e misionit të monitorimit nga gjithësej 500 deputetë, gazetar dhe aktivist qytetar nga e gjithë Europa.

Zhurnal
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test