Na ndiqni

Life style

Nëse ndaloni të hani bukë – do t’ju ndodhin këto 8 gjëra

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 21:36
Foto ilustrim

Të gjithë janë të çmendur për të pasur një dietë me pak karbohidrate – hahet pak bukë, makarona është mbivlerësuar.

Njerëzit në një dietë të tillë eksperimentojnë të marrin sa më pak karbohidrate.

Këtu është një listë e gjërave që ndodhin në organizmin tuaj kur nuk hani bukë:

Humbni ujin nga trupi 

Do të prekeni nga gripi për shkak të mungesës së karbohidrateve 

Bie oreksi 

Rreziku i sëmundjeve të zemrës dhe i diabetit mund të rritet - ose zvogëlohet 

Bie niveli i energjisë

Përballeni me kapsllëk 

Ju prishet disponimi

Ju nuk stërviteni si duhet

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test