Na ndiqni

Life style

Pse është e dëmshme që t’i pastroni shpesh flokët

Nga: Mediat Shqiptare Më: 28 gusht 2018 Në ora: 12:53
Ilustrim

Të gjithë e dimë sa i rëndësishëm është kujdesi i duhur ndaj flokëve.

Një gjë që duhet patjetër ta dini është fakti se nuk duhet assesi ta teproni me larjen e flokëve.

Yndyra natyrale e flokëve tuaja është e atillë që mbron flokët tuaja, kështuqë kur ju i pastroni flokët vazhdimisht dhe në baza ditore, kjo yndyrë largohet nga koka. Pastaj krijohet një rreth të egër të prodhimit të tepruar të yndyrës, andaj edhe sa më shumë që i pastroni flokët, aq më shumë yndyrë krijohet dhe aq më tepër ju shtohet nevoja për t’i pastruar ato. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test