Na ndiqni

Life style

Para se t’i lani flokët, qitni kripë në shampon: Efekt magjik që ju lë pa fjalë!

Nga: telegrafi Më: 29 mars 2018 Në ora: 14:43
Ilustrim

Efekt të shkëlqyeshëm arrihet nëse produktin për kujdes të flokëve e ngrohni dhe i shtoni pak kripë.

A e keni ditur që shtesa e kripës në disa produkte kozmetike në të vërtetë përmirëson ndikimin e tyre?

Për shembull, nëse qitni pak kripë në shampon, ndërkaq keni flokë të yndyrshme, do të jetë zgjidhje ideale për ju!

Efekt të shkëlqyeshëm arrihet nëse produktin për kujdes të flokëve e ngrohni dhe i shtoni pak kripë. Pastaj qiteni në flokë dhe lëreni të qëndrojë 20 minuta.

Kjo është mënyra ideale për të krijuar vëllimin e flokëve.

Do të shihni një ndryshim rrënjësor në flokët tuaj të cilat tashmë do të shkëlqejnë nga bukuria dhe jo nga yndyra. 

telegrafi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test