Na ndiqni

Libra

Në Panairin e Librit në Tiranë, do të prezantohet romani “Psycho”

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 07:43
Romani “Psycho”

Romani “Psycho” i autorit Ilir Muharremi, botuar nga shtëpia botuese Artini do të prezantohet në Panairin e Librit në Tiranë që do të mbahet nga e mërkura. Ky roman është ndër romanet më të komentuar në mediat shqiptare dhe cilësohet si romani më premtues i kësaj kohe.

Është shpërblyer me çmimin “Shkrimtari i vitit 2018”  nga Shoqata e shkrimtarëve të Pejës

Ky është roman i frikshëm, problematik që flet për dhunën, torturat, kanibalizmin, erotikën, ironinë, humorin, ankthin, trishtimin, dëshpërimin, psikopatinë, muzikën psy-trans dhe shfrenimin.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test