Na ndiqni

Libra

Gjon Keka: Së shpejti libri im i ri

Më: 24 shtator 2018 Në ora: 19:33
Kopertina e librit

Dielli lind ngadal,por lind gjithesesi per ta ndriçuar boten dhe zhduk erresiren.

Per ta permbyllur kete vit dhe per t"i dhene vlere e nderuar edhe me shume figuren e kryearberorit dhe europianit te madh Gjergj Kastrioti Skenderbeut ne kuader te ketij viti mbarekombetar te tij kam punuar qe te dal edhe me kete veper....

Vepra mbi kryearberorin e famshem vjen si pjese e hulumtimeve te mia mbi kete personalitet mbikohor te kombit tone arberor europian duke e nxjerre ate si nje burreshteti,strateg,politikan ,diplomat e vizionar i madh me permasa europiane e boterore.

Gjergj Kastrioti Skenderbeu ne kuader te ushtrise se tij kishte edhe ushtar te zote e trima mirditore. Teme kjo e patrajtuar me pare dhe qe i kushtohet ne kete liber rolit te mirditoreve nen Gjergj Kastriotin Skenderbeun. Etj etj.

Per mundesine e botimit te ketij libri falenderoj humanistin,luftetarin e lirise dhe biznismenin e suksesshem ne gjermani z.Fatos Mehmeti qe e ka sponzorizuar kete botim te radhes. Poashtu falenderoj stafin e Shtypshkronjes Lena grafik ne krye me bacen Hajdar per punen e mire qe bejne.

Pastaj falenderoj gjithe ata qe kane punuar ne kete liber qe te dal sa me mire. Librin ne ditet ne vijim mund ta gjeni ne librari te ndryshme ne Prishtine ,Tirane, Ulqin,Mirdite etj.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test