Na ndiqni

Lajme

Ky është “Luftëtari i Bardhë” nga Drenica, truproja e Ibrahim Rugovës që u vra pas lufte në Kosovë

Nga: P.R Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 18:14
Besim Dajaku truporja e Ibrahim Rugovës që u vra pas lufte në Kosovë

“Besim Dajaku (1969 - 2001). Luftetari i Bardhe nga Drenica, i goditun ne prite pas luftes, ne kohen kur u bene vrasjet politike ne Kosove”, kështu e përshkruan faqja FARK - Forcat të Armatosura të Republikës së Kosovës ish truprojën e presidentit historik, Ibrahim Rugova, Besim Dajakun, i vrarë pas luftës në Kosovë.

Kujtojmë se më 19 tetor të vitit 2001, në një atentat u vra Bekim Kastrati, gazetar i gazetës “Bota sot” dhe Besim Dajaku, pjesëtar i Sigurisë së Presidentit Rugova, si dhe u plagos Gani Geci, ish deputet i LDK-së.

Image
Image
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test