Na ndiqni

Lajme

Ilir Deda në Kuvend si deputet i LDK-së

Nga: Mediat Shqiptare Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 15:10
Ilir Deda

Në listën e anëtarëve të Komisionit për Integrime Evropiane, anëtar i së cilit është edhe deputeti Ilir Deda, në linjën ku ceken subjektet politike të cilave u përkasin anëtarët shkruan se Deda vjen nga radhët e LDK-së.

Kjo listë është publikuar në uebfaqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës.

Ilir Deda ka fituar ulësen në kuvend si pjesëtar i Alternativës, e cila ishte në koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe AKR-në.

Image
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test