Na ndiqni

Lajme

Kryeministri Haradinaj e merr vizën britanike

Nga: Mediat Shqiptare Më: 1 shkurt 2018 Në ora: 16:45
Bekë Berisha dhe Ramush Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj është pajisur sot me vizë të Britanisë së Madhe.

Avni Arifi, shef i kabinetit të Haradinajt ka konfirmuar për lajmi.net se kryeministri kosovar është pajisur me vizë britanike.

Ndonëse mediat kishin raportuar se Haradinajt i është refuzuar viza, një gjë e tillë doli të jetë spekulim mediatik.

Ndërkohë Haradinaj është në procedurë edhe për marrjen e vizës nga Shtet e Bashkuara të Amerikës dhe për këtë ende nuk ka marr përgjigje.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test