Na ndiqni

Lajme

Isufi: Interpelanca po politizohet, herë vajtim dhe herë gallatë

Nga: lajmi Më: 26 janar 2018 Në ora: 11:34
Ahmeti Isufi

Shefi i grupit parlamenta të AAK-së, Ahmeti Isufi ka thënë se interpelanca e kryeministrit Haradinaj për gjuajtjen me armë të Dardan Gashit po politizohet.

Isufi ka theksuar se pikërisht është LDK-ja që nuk po i jep hapsirë drejtësisë që ta kryejë punën e vet.

“Interpelanca është e panevojshme, bash ata që po thirren në emër të rendit dhe djretësisë, nuk po i dhajnë hapsirë drejtësisë që ta kryejë punën e vet”, ka thënë Isufi

“Pse të politizohet kjo interpelancë. Herë vajtim e herë gallatë.

Nuk është mirë të keqpëdoren raste të veçanta, mas një rasti që është në organet e rendit”, përfundoi Ahmeti Isufi. 

lajmi
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test