Na ndiqni

Kumanova

Lirohen të pafajshmit e “Grupit të Kumanovës”

Nga: Rtv 21 Më: 7 nëntor 2017 Në ora: 23:54
Momentet e lirimit

Familjet e të pafajshmëve të “Grupit Kumanova”, që nga ora 14:00 pritën para burgut të Shkupit, lirimin e 3 familjarëve të tyre. Besnik Ajdini, Besnik Bajrami dhe Fazli Osmani u pritën me lot dhe gëzim nga familjarët e tyre. Ndërsa i arrestuari Ibrahim Murtezani dënimin do ta vazhdojë në masën e shqiptuar, arrest shtëpiak.

Ndryshe, Gjykata e Maqedonisë për të ashtuquajturin “Grupi i Kumanovës” vendosi dënim me burg prej shtatë shekuj e 46 vjet. 7 prej 37 të akuzuarve janë dënuar me burg të përjetshëm.
 

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test