Na ndiqni

Kumanova

Sërish protesta kundër dënimeve për `Kumanovën`

Nga: Zhurnal Më: 23 dhjetor 2017 Në ora: 22:23
Pamje nga takimi i përbashkët

Në një takim të përbashkët të shtunën në Kumanovë, këshilli i Familjarëve të rastit Lagja e Trimave, bashkë me Shoqatën e të Burgosurve dhe te Përsekutuarve Politik, OVL UÇK dhe përfaqesues të disa asociacioneve të tjere vendosën që me datën 30 dhjetor të organizojnë një protestë kundër dënimeve drakonike nga gjyqet për të cilët disa institucione relevant ndërkombëtar kanë deklaruar se janë të partizuar, thonë organizatorët e protestës, transmeton Zhurnal.

Protesta do të fillojë në orën 13  te Sheshi Skënderbeu per të përfunduar përpara Gjykatës së Apelit.

Zhurnal
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test