Na ndiqni

Kumanova

Dje janë sulmuar dy persona në Kumanovë

Më: 7 maj 2018 Në ora: 19:01
Ilustrim

Tre banditët sulmuan dy njerëz të Kumanovës dhe i rrahën, ndërsa pastaj ato me të afërmit e tyre ua kanë kthyer, njoftojnë MPB-në.

Sipas policisë, dje në ora 16:00 në stacionin policor të Kumanovës, personi me iniciale E.Z. (26) dhe i afërmi i tij R.S. (25) kanë lajmëraur se po të njëjtën ditë rreth orës 15:30, ndërsa një automjet i pasagjerëve “Renault Espace” (26) po lëvizte në rrugën “Tode Mendol” kanë qenë nga A.M. (26), nga Kumanova të cilët së bashku me personat A.S. (29) dhe F.S. (37), të dy nga Kumanova, fizikisht i sulmuan. Pasi viktimat u kthyen në shtëpi dhe u treguan ngajrjen të afërmëve të tyre, të njëjtit dolën në rrugën “Uzhiçka” ku u takuan me tre autorët, me çka njëri nga personat e raportuar i’u është kërcënuar me pistoletë. Janë marr masa për zbardhjen e tërësishëm të rastit. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test