Na ndiqni

Kumanova

Pas dy viteve Besnik Ajdini nga rasti i Kumanovës i kthehet familjes, ja rrëfimi i tij

Nga: Shenja Më: 9 nëntor 2017 Në ora: 15:54
Besnik Ajdini me nene e tij

Besnik Ajdini, ishte njëri ndër katër të akuzuarit për rastin e Kumanovës, të cilin Gjykata Themelore e Shkupit vendosi ta lërë të lirë. Ai ishte arrestuar ditën e 9 majit, kur dhe patën filluar luftimet në “Lagjen e Trimave”. Familjarët e tij për orë të tëra dje pritën para burgut të Shutkës, për ta parë jashtë grilave më të dashurin e tyre.

Besniku edhe pse ende i hutuar dhe ndër fjalët e pakëta që mundej ti thoshte ishte se gjithë këtë kohë brenda qelisë edhe më shumë e ka mërzitur brenga për familjen, se si I kishte lënë të vetëm në shtëpi, për faktin se ai ishte koka e familjes.

 “Mbrëmë isha i emocionuar fortë, sepse për herë të parë pas dy vite e gjysmë i pash fëmijët”, deklaroi Besnik Ajdini, i liruar nga akuzat për rastin e Kumanovës.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test