Na ndiqni

Kulturë

Alketa Xhafa-Mripa takohet me Angelina Jolie

Nga: Mediat shqiptare Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 15:01
Alketa Xhafa-Mripa dhe Angelina Jolie

Artistja bashkëkohore, Alketa Xhafa-Mripa e cila jeton dhe vepron ën Londër, jo rrallë ka befasuar me punën e saj dhe zëri i saj është dëgjuar në botë.

Takimet e Alketës më personalitete të njohura botërore nuk kanë munguar, madje disa prej tyre kanë vizituar ekspozitat e instalacionet e saj.

Por, Alketa tashmë është takuar edhe me aktoren e famshme botërore Angelina Jolie.

Takimi i tyre ka ndodhur në Fighting Stigma Through Film ku të dyja ishin të pranishme.

Një fotografi nga ky moment e ka shpërndarë në Facebook Orgesa Arifi.

“Fotografi e turbullte e Alketa Xh M dhe Angelina Jolie ne Fighting Stigma Through Film.
AngJi oshte me se krenare qe Kosova lufton stigmen permes filmografise dhe artit ne Kosove.
Happy Friday everyone! — attending Fighting Stigma Through Film at BFI Southbank Belvedere Road, London, SE1 8XT.”, ka shkruar Arifi.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test