Na ndiqni

Kukësi

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Rrugën e Kombit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 31 mars 2018 Në ora: 11:04
Pamje nga vendi i ngjarjes

E nisur si e qetë dhe me synim rrëzimin e vendimit për taksë qarkullimi në Rrugën e Kombit, protesta e kuksianëve është shndërruar në dhunë, derisa policia dhe protestuesit akuzojnë njëri-tjetrin për provokim të situatës.

Protesta e banorëve të Kukësit kundër taksës për qarkullim në Rrugën e Kombit, të vënë së fundmi, ka degjeneruar në dhunë.

Pjesëmarrësit e protestës kanë fajësuar policinë për provokim të situatës dhe gjuajtje me gurë dhe gaz lotsjellës në drejtim të tyre.

 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test