Na ndiqni

Kukësi

Rikthehet dëbora, reshje të dendura në Kukës dhe Rrugën e Kombit

Nga: Mediat Shqiptare Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 10:27
Ilustrim

Në verilindje të vendit është rikthyer dëbora. Reshje te dendura kanë nisur gjatë mbrëmjes në qytetin e Kukësit, të shoqëruara me mjegull dhe temperatura të ulëta.

Akset rrugore kombëtare janë gdhirë nen pushtetin e bores dhe po punohet nga kompanitë kontraktore për pastrimin e saj dhe hedhjen e kripës në rrugë.

Dëborë ka edhe në akset rurale, por deri tani nuk raportohet për probleme në qarkullim. Policia këshillon lëvizja me pajisje dimërore sidomos në rrugët rurale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test