Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Ekstradohet drejt Hungarisë, trafikanti i dënuar me 4 vjet burg

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 09:04
Foto ilustrim

Një shtetas i Kosovës është ekstraduar drejt Hungarisë, nga Interpol Tiranë.

Burime nga komisariati i Kufirit dhe Migracionit, Rinas saktësojnë se N. H., vjeç 51, banues në Rugovë Kosovë, u ekstradua, pasi gjykata hungareze, e ka dënuar me 4 vjet e dy muaj burg për veprën penale “Trafikim i qenieve njerëzore”.

Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas

Më datë 21. 11. 2018, nga Interpol Tirana, u ekstradua në drejtim të Hungarisë, shtetasi N. H., vjeç 51, banues në Rugovë Kosovë, pasi gjykata hungareze, e ka dënuar me 4 vjet e dy muaj burg për veprën penale “Trafikim i qenieve njerëzore”. Neni 2018/1/A/2/A,B,/3/C i Kodit Penal Hungarez.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test