Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Kallashnikovë me postë drejt Anglisë, çfarë kërkon Prokuroria për shijaksin

Nga: Mediat shqiptare Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 15:31
Saimir Cullhaj

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur që të kërkojë 12 vite burg për shtetasin, Saimir Cullhaj.

32-vjeçari një vit më parë është kapur duke transportuar armë zjarri kallshnikov përmes postës në aeroportin e Rinasit. 

Armët ishin vendosur në pako dhe do dërgoheshin në Angli. 

Tashmë 32-vjeçarin nga Shijaku, i cili akuzohet se ka dërguar tre pakot me armë zjarri për në Londër, pritet që të dal para gjykatësve për tu njohur me denimin përkatës. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test