Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Ekstradohet drejt Milanos, shqiptari i dënuar për trafik droge në Itali

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Burime nga Komisariati i Kufirit dhe Migracionit në Rinas, bëjnë të ditur se, u ekstradua nga Shqipëria në Itali, personi në kërkim ndërkombëtar, V.  Ll., vjeç 41, banues në Rrëshen. Ekstradimi i tij u bë, pasi Gjykata e Milanos, e ka dënuar me 6 vjet burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Departamenti për Kufirin dhe Migracionin – Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Rinas

Më datë 19. 11. 2018, u ekstradua nga Shqipëria në Itali, shtetasi në kërkim ndërkombëtar, V.  Ll., vjeç 41, banues në Rrëshen, pasi Gjykata e Milanos, e ka dënuar me 6 vjet burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test