Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Gruaja rreh burrin dhe vajzën e mitur në Fier

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 07:16
Foto ilustrim

Dhuna në familje ka për protagoniste një grua në Fier, e cila ka dhunuar bashkëshortin e saj dhe vajzën e tyre të mitur.

Për pasojë, sipas Policisë Vendore, mësohet se u plotësua kërkesë padia, për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes, për G. M., vjeç 32, banuese në Fier, pasi bashkëshortja K. M., vjeçe 31, ka ushtuar dhunë psikologjike ndaj tij dhe vajzës së mitur K. M.

Komisariati i Policisë Fier

Më datë 19. 11. 2018, u plotësua kërkesë padia, për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes, për shtetasin G. M., vjeç 32, banuese në Fier, pasi bashkëshortja K. M., vjeçe 31, ka ushtuar dhunë psikologjike ndaj tij dhe vajzës së mitur K. M. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Fier. Ligji Nr. 9669, datë 18. 12. 2006, Për masa ndaj dhunës në marrëdhënie familjare.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test