Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Tjetër vetëvarje, një grua gjendet e pajetë në kasollen e bagëtive

Më: 15 prill 2018 Në ora: 17:56

Nga dita në ditë skenat e vetëvarjes dhe pirjes së fostoksinës në Shqipëri kanë ardhur në rritje.

Varfëria, por edhe stresi bënë që një 63 vjeçare nga Rrajca e Prrenjasit të ishte viktima e radhës.

Ajo është gjetur nga familjarët e varur me litar në kasollen e bagëtive.

Gjatë këqyrjes së kufomës nuk u konstatuan shenja dhune apo dëmtime të tjera trupore, njoftoi Policia, ndërsa shtoi se materialet për rastin i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale “shkaktimi  vetëvrasjes”, parashikuar nga Neni 99 i Kodit Penal.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test