Na ndiqni

Kronikë Shqipëri

Detajet/ U gjet i vrarë nga familjarët brenda makinës, policia dyshon se i riu …

Nga: Panorama Më: 19 shkurt 2018 Në ora: 08:05
Ilustrim

Dalin detajet e para pas ngjarjes se rende ne Fushe Kruje, kur i riu Ledi Cypi, 22-vjec u gjet nga familja i vrare me arme brenda makines.

Gazetari i “Panorama” duke iu referuar burimeve te veta ne polici ben me dije se dyshohet se kemi te bejme me nje vetevrasje. Kjo, pasi pistoleta me te cilen dyshohet se eshte vrare i riu eshte gjetur brenda automjetit.

“Kane qene familjaret e tij qe kane degjuar shume afer te shtenen e armes dhe kane dale me shpejtesi te shohin’- thone burime per “Panorama”.

Aty brenda makines kane gjetur te pajte djalin e tyre dhe kane njoftuar me rgjence policine.

ben me dije se i riu eshte gjetur brenda makines i pajete nga familjare te tij.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gramëz, rreth orës 21:30 të mbrëmjes së kaluar. Para dy tri ditesh i riu ishte kthyer nga Italia. Makina ka qene prane baneses, aty ku e kane gjetur edhe familjaret e tij te pajete.

Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e ngjarjes. Nderkohe qe trupi i te riut eshet derguar per ekspertizen mjeko ligjore nga e cila do te dilet me tej edhe me nje perfundim.

Informacioni paraprak nga policia 

Më datë 18.02.2018, rreth orës 20:20, në fshatin Gramëz,Krujë, prapa banesës së tij, (në garazh)në automjetin tip Fiat është gjetur i  vetëvrarë me armë zjarri pistoletë shtetasi M.Ç. 22 vjeç, banues në Gramëz Krujë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit tip pistoletë  model  54 , të cilën e mbante pa leje.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale” Shkaktimi i vetëvrasjes” dhe Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”parashikuar në nenet 99 dhe 278/ 2 të Kodit Penal.

Panorama
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test